08 Sierpnia 2022 03:14
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Suchy
04.07.2022 19:28
Tak na szybko, jakie jest minimalne dopuszczalne ci?'nienie sprezania?

Suchy
13.06.2022 21:22
Nie pisac' polskich znakow i tyle. :-)

marjew
13.06.2022 18:30
Ca?y czas pokazuje mi znaki zapytanie zamiast polskich znaków na forum. wszystkie teksty

CZESIO1958
08.04.2022 09:10
Kilka razy

Suchy
04.04.2022 06:24
A po co? rozpia? Ci si? kiedys lancuch? :-p

CZESIO1958
28.03.2022 06:29
Tak Grin

Suchy
20.03.2022 05:12
Kurde! Wczoraj 1 raz w ?yciu p?k? mi ???cuch w motocyklu! I to taki, który przez 20 tys wyciagn?? si? zaledwie 0,5 %, kurde! A wy wozicie ogniwo spinaj?ce?

Rafiolino
05.02.2022 23:21
Poprosze zatem Smile

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Gara? Fabryczny » Silnik .
 Drukuj temat
Brak oleju na magistrali
Damianos
Witam
Odkopa?em junaka po kilkunastu latach , zmieni?em oleje (silnik 20w50), wyczy?ci?em filtry, misk? ,?wiece itd. zagada? prawie od razu. Tylko na magistrali olejowej ani grama oleju . G?ówny,generalny remont silnika by? robiony kilkana?cie lat temu u Krzysztofa P. z sosnowca Wink , wi?c tak gruntownie silnika nie znam , co? tam wiem o osprz?cie, itp. itd.

Du?o po remoncie nie ma przejechane i do ko?ca z ró?nym skutkiem je?dzi? , pami?tam ?e cisnienie oleju by?o bo to tej pory zafajdany i z tymi wyciekami walczy?em.

Mam pytanie co mog?o pój?c nie tak , od czego zacz?? rozbieranie , ewentualnie jak wyci?gn?c pompe olejow? ? próbowa?em wyczytac ze schematów ale mi nie idzie !

Z góry dzieki za wskazówki

Suchy
Tak na szybko, odkrec dolne mocowanie magistrali i wyjmij ja cala. Odpal i zobacz, czy leci olej w gor?. I nie pisz z polskimi znakami, bo widac forum tego nie lubi.

Damianos
nie dopisalem , odkrecilem magistrale z bloku tez olej nie leci, dmuchalem powietrzem w otwor miedzy popychaczami , by?o s?ychac ze przechodzi powietrze , bulgotal olej, na korku czuc

Suchy
To zdejmij dekiel, kop silnikiem i zobacz czy i jak leci.

adam_r100gs
Z pamieci czerpiac, w deklu masz zasilanie na dole, wtrysk do walu centralnie i zasilanie "macicy" na gorze. przedmuchaj dekiel i odpal - czy idzie olej z dou, od pompy?

Damianos
Zdjalem dekiel , okazuje sie ze wyrobione sa zeby na walku pompy i zebatce walu, chwyta tylko przypadkowo wtedy cos chlupnie z otworu pompy . nie widac pokruszonych zebow, tylko mial wiec musialo sie sypac po trochu

Prosze o podpowiedz co teraz , jakie mam wyjscia , bramki do wyboru ?

Czy idzie to gdzies dokupic nowe czy tylko stare ?
Czy zebatke z wa?u da sie wyciagnac po rozebraniu krzywek rozrzadu ?
Czy sama zebatke mozna wymienic na walku pompy , czy trzeba cala ?

Suchy
Mo?na kupic now? pomp?, ale cena kosmos. Kup uzywki w dobrym stanie. Swoja droga, to niezle zakatowany musia? byc ten silnik, ze te elementy pracujace w oleju sie starly.

mateuszm89
Moze za maly luz byl ustawiony , mozna wymienic sama zebatke pompy, od walu tez mozna wymienic

Damianos
remont silnika robil j/w Pan z sosnowca nie zagladalem do niego, 15 lat nie rusza?em junaka ,postawi?em bo sie bezprzerwy psu? .
Zabrany byl od rodziny na wsi, gdzie stal pod plotem a z opowiesci ludzi ktorzy nim jezdzili faktycznie byl katowany.
Pewnie przy remoncie silnika pompa mo?e zostala stara i sie potem skonczyla , ale pamietam ze cisnienie na bank bylo bo mi olej magistrala lecial i nie tylko !
Pompe zamowilem uzywana, zebatke walu tez , zobaczymy co sie bedzie dzialo po wymianie ,nic wiecej na razie nie wymieniam .
Mam jeszcze pytanie jak sie ustawia ten luz miedzy zebatka pompy a zebatka na wale, jest jakas procedura ???

Suchy
Nie ma, tam wszytko jest na sztywno. Pami?taj, tylko, zeby dac kulke nad pomp? pod blaszke oporowa.

bonjon
Poruszony fajny i wa?ny temat .Ma?o kto po remoncie Junaka mierzy ci?nienie oleju na magistrali itp. A to prawa wa zna bo ?y? albo nie zy? dla wa?u czy klawiatury g?owicy.Wielu z nas zapomina ,?e Junak ma tak zw.such? misk? olejow? i pompa ma tu bardzo trudne zadanie i jak sobie s?abo radzi albo jest zu?yta to po kilkudniowym postoju i ponownym rozruchu motor kopci jak cholera .Zjawisko znane z H.D. które nazywa si? "wet sumping" w?a?nie takie kopcenie czyli pobieranieoleju przez pier?cienie z nie odpompowanej miski.Kilka Junaków mi tak kopci?o.Prosz? o Wasze spostrze?enia i sugestie w tym temacie

Suchy
Polecam nie uzywac polskich znakow. Ja tez mialem takie dymienia, ale zastosowalem ,,rurk? Jacota". I po problemie. http://junakrider...rurka1.jpg

Damianos
przyszla pompa z dosc fajna zebatka tylko bez kulki , chcialem wyciagnac z mojej ale nie moge ! niby pod palcem sie kreci czyli nie jest zatarta,zaspawana ale wyjsc nie chce.
teraz nie wiem na sile ja wyciagac , czy da sie ja wogole wyciagnac ?
czy szukac podobnej gdzies , ewentualnie jaki wymiar ma ta kulka ?

jeszcze pytanie co do pompy czy dobrze mysle (tak prosto) !
sa 2 rzedy kolek zebatych, dolne kolka zacigaja olej z miski a gorne poprzez otwor od gory pompy , wyjscie oleju z dwoch otworow obok siebie od gory pompy

Suchy
Kulka idzie na sama gore pompy nad ta zebatke ktora odbiera naped. A tu masz rozmiar kulki: http://junakrider... Znalazlem dla Ciebie, skoro nie uzywasz tej strony.

Damianos
pompa poskladana ,czas na uszczelnianie . Gdzie kupic, moze z czego podejdzie tulejka do kola posredniego pradnicy, zamowilem w "takiej" firmie oske z calym nowym kolem ale miesiac czekam i sie chyba nie doczekam wiec musze cos dorobic a na internecie nie moge sie doszukac zgodnych wymiarow takiej tulejki.
Firmy nie chca sie bawic z jedna tulejka

Tomek Sz
Damianos napisa?(a):

pompa poskladana ,czas na uszczelnianie . Gdzie kupic, moze z czego podejdzie tulejka do kola posredniego pradnicy, zamowilem w "takiej" firmie oske z calym nowym kolem ale miesiac czekam i sie chyba nie doczekam wiec musze cos dorobic a na internecie nie moge sie doszukac zgodnych wymiarow takiej tulejki.
Firmy nie chca sie bawic z jedna tulejka

W takich sytuacjach nie obejdziesz si? bez sprawdzonego tokarza. Poszukaj, popytaj o kogo? kto robi fuchy na tokarce i ma wyobra?ni?. Na pewno kogo? masz w okolicy. Sk?d jeste??

Damianos
Bytom, nie od razu znalazlem tokarza , ale juz mam dorobiona tulejke z brazu, 40 zl zaplacilem

Przejdź do forum:

17,072,825 unikalne wizyty