08 Sierpnia 2022 02:23
Losowa Fotka
Translator
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Suchy
04.07.2022 19:28
Tak na szybko, jakie jest minimalne dopuszczalne ci?'nienie sprezania?

Suchy
13.06.2022 21:22
Nie pisac' polskich znakow i tyle. :-)

marjew
13.06.2022 18:30
Ca?y czas pokazuje mi znaki zapytanie zamiast polskich znaków na forum. wszystkie teksty

CZESIO1958
08.04.2022 09:10
Kilka razy

Suchy
04.04.2022 06:24
A po co? rozpia? Ci si? kiedys lancuch? :-p

CZESIO1958
28.03.2022 06:29
Tak Grin

Suchy
20.03.2022 05:12
Kurde! Wczoraj 1 raz w ?yciu p?k? mi ???cuch w motocyklu! I to taki, który przez 20 tys wyciagn?? si? zaledwie 0,5 %, kurde! A wy wozicie ogniwo spinaj?ce?

Rafiolino
05.02.2022 23:21
Poprosze zatem Smile

Archiwum shoutboksa
Language Switcher
Przetłumacz stronę

Zobacz temat
SFM Junak » Gara? Fabryczny » Elektryka .
 Drukuj temat
Lampa przejsciowka
Junaktemple
Czy to bedzie rzeczywiscie Junak?
http://allegro.pl...01256.html
I jesli tak kiedy stosowana?
Potrzebuje odpowiedz mozliwie szybko.
Junaktemple

JUNAK
Witam, to druga wersja polskiej lampy stosowana w Junaku m07 ( pi?ta z kolei ). Pierwsza by?a identyczna, tylko pod ina stacyjk?.
Pozdrawiam
JUNAK

grzebacz
pasuje pod nr ramy 15ty??
pomoge junakowcowi,warsztat ,mo?liwy nocleg,

junfan
W tak? lamp? by?y te? wyposa?one Junaki M10 w roku 1960,ale nie pami?tam nr,na pewno co? oko?o 13-14tys.

JUNAK
Witam,
co? mnie chyba podpuszczacie z tymi pytaniami... Na pewno wiecie, ?e by?y jeszcze dwa rodzaje czaszy z dwiema kontrolkami przy tych numerach!
Pozdrawiam
JUNAK

zdzicho
ja o tej lampie poj?cia nie mam ale mam w swojej galerii oryginalne foto Janka kupionego w pa?dzierniku 1959 roku i ma chyba w?a?nie tak? lamp? cho? s?abo to wida?
JUNAK M10 RAMA 25538 1961R./ MW-750M RAMA R12?T5219 1974R.

Mirko
Mia?em swego czasu przej?ciówk? z ciekaw? lamp? i osprz?tem, której nie widzia?em nigdzie indziej? (podobna "mityczna" jest w lampach na stronie junakriders.pl "kilka egzemplarzy u schy?ku 1958" (ale wydaje si? ?e tamta ma przerobion? stacyjk?).
Junak M10 z 1960, rama 15xxx.
Cechy charakterystyczne:
- licznik VDO
- kontrolka ?adownia to szklana landrynka (grube szk?o), brak kontrolki luzu
- wyprowadzenie przewodów do prze??cznika wysoko przy liczniku po lewej
- stacyjka na p?ytce, montowana od ?rodka lampy na blaszki jak w starej WFM (inny uk?ad styków), bez ?rub na skorupie lampy

Mo?e komu? si? przyda przy odbudowie....
Zdj?cia, szkice, schematy wrzucam na Onedrive.

https://1drv.ms/u...g?e=taUAVp

images89.fotosik.pl/415/8d651eeb8cc881d4med.jpg
Edytowane przez Mirko dnia 03.09.2020 01:18

Czarny
Mo?e nie ?wi?ty Graal, ale Junakowy Graal.Grin

Junaktemple
Pozwolisz na stworzenie albumu z tymi zdjeciami tutaj na forum?
To chyba najlepszy reportaz z tym typem lampy jaki widzialem.
Szkoda tylko ze brak fotek licznika od strony puszkimrgeen
Junaktemple
''s?abo?? jest wielka, a si?a jest niczym. W chwili narodzin cz?owiek jest s?aby i wiotki, w chwili ?mierci - twardy i sztywny. Gdy drzewo ro?nie, jest delikatne i ?amliwe, kiedy usycha i marnieje,umiera. Twardo?? i si?a to towarzysze ?mierci. Gi?tko?? i s?abo?? s? przejawami ?ycia. To, co zatwardzia?e, nigdy nie wygrywa.''
Stalker, A. Tarkowsky

Mirko
Jasne, o to mi chodzi?o, ?eby zabezpieczy? dla potomnych.
Jakie? tam zdj?cie puszki te? znalaz?em.

Junaktemple
Podeslij na priva to czego nie ma w linku.
Za pozwoleniem stworze tutaj na forum album.
Zakladam ze bedzie temat ciekawy do konwersacji.
Junaktemple
''s?abo?? jest wielka, a si?a jest niczym. W chwili narodzin cz?owiek jest s?aby i wiotki, w chwili ?mierci - twardy i sztywny. Gdy drzewo ro?nie, jest delikatne i ?amliwe, kiedy usycha i marnieje,umiera. Twardo?? i si?a to towarzysze ?mierci. Gi?tko?? i s?abo?? s? przejawami ?ycia. To, co zatwardzia?e, nigdy nie wygrywa.''
Stalker, A. Tarkowsky

zdzicho
mam prosbe do posiadaczy przejsciowek lub posiadajacych wiedze. Dodalem do swojej galerii zdjec foty lampy z poczatku 1960 roku ktora bede przywracal do stanu fabrycznego. W Junaku byly dolozone kierunkowskazy przez co poprzednik wywiercil dwa otwory na kable z prawej strony i rozwiercil sruby mocowania lampy. Potrzebuje o odpowiedz jaki wymiar powinien byc tego gwintu i na jaki gwint - drobny czy tzw. gruby. I czy taki maly otworek na dole to oryginalna dziura czy wiercone cos ?

Junaktemple
Wymiar gwintu podam wieczorem.
Stalker, A. Tarkowsky

zdzicho
Ok

Po??czony z 09.06.2022 19:39:
W 1961ym mam sruby 6ki, gwint gruby
Edytowane przez zdzicho dnia 09.06.2022 19:39

Junaktemple
sfm-junak.pl/images/photoalbum/useralbum_860/123_t2.jpg

Otworek byc moze do jakiegos typu zabezpieczenia przed wypadajacym kloszem, moze...
Post SFM.

Ps. Kupie, przygarne takie srubyWink
Te od lampy AWO, EMW rowniez.
Edytowane przez Junaktemple dnia 11.06.2022 20:34
Stalker, A. Tarkowsky

Przejdź do forum:

17,072,740 unikalne wizyty